Europoseł i prezes KNP Michał Marusik, prezes stołecznego KNP Leszek Samborski i wiceprezes stołecznego KNP Kamil Frydlewicz wystosowali listy do wybranych polityków PiS. Wśród adresatów znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W liście politycy KNP podkreślili, że różnią się wprawdzie programowo z PiS, zwłaszcza w sprawach gospodarczych, ale jednocześnie "wierzą, że życie ludzkie wymaga ochrony niezależnie od poglądów politycznych i religijnych".


Autorzy listu twierdzą, że "perspektywa uratowania choć jednego życia jest wystarczającym powodem" do poparcia zakazu aborcji.  Uważają, że "przygotowany przez obywateli projekt pozwala na uratowanie tych istnień jednocześnie gwarantując, że chroniona będzie matka, jeżeli nienarodzone dziecko zagrażałoby jej zdrowiu bądź życiu".

 

List został skierowany do posłów: Jarosława Kaczyńskiego, Małgorzaty Gosiewskiej, Mariusza Kamińskiego, Jarosława Krajewskiego, Pawła Lisieckiego, Ewy Tomaszewskiej i Małgorzaty Wypych.

 

 

 

 

 

KNP za projektem zakazu aborcji!

Prezes Kongresu Nowej Prawicy - Michał Marusik oraz Leszek Samborski i Kamil Frydlewicz w imieniu działaczy z Warszawy w liście do posłów PiS-u namawiają do poparcia obywatelskiego projektu zakazu aborcji.

Opublikowany przez Kamil Frydlewicz na 7 kwietnia 2016

 

 

 

Nauką o odpowiedzialnym rodzicielstwie

 

W projekcie ustawy proponowanej przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris znajdują się zapisy uchylające dotychczasowe, prawne możliwości przerwania ciąży a także nakładające na organa administracji rządowej i samorządowej obowiązek udzielania pomocy materialnej i sprawowania opieki nad rodzinami wychowującymi dzieci upośledzone oraz matkami i ich dziećmi, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że do poczęcia doszło w wyniku czynu zabronionego.

 

W projekcie jest również propozycja, by do programów nauczania szkolnego wprowadzić wychowanie do życia w rodzinie z nauką o odpowiedzialnym rodzicielstwie.

  

Rozpoczęła się zbiórka podpisów popierajcych projekt


Zmiany dotyczą także Kodeksu karnego - wnioskodawcy proponują kary m.in. za spowodowanie śmierci dziecka poczętego.

 

W czwartek rozpoczęła się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powszechnej obronie życia - poinformował Instytut. Komitet ma trzy miesiące na zebranie 100 tys. podpisów obywateli popierających inicjatywę ustawodawczą.

 

polsatnews.pl