Europejska Noc Literatury będzie w całości poświęcona twórczości Szekspira. Znani aktorzy, czasem w nietypowych miejscach, będą czytać jego monologi, liryczne sonety i dialogi. Wymieniona trójka aktorów to pierwsze ujawnione nazwiska gwiazd, które będą czytać działa Szekspira. Kolejne organizatorzy zaprezentują w poniedziałek.

 

Kwietniowy książkowy weekend we Wrocławiu obfitować będzie w spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, performansy, koncerty, a nawet zabawy taneczne.

 

Zaplanowano m.in. 22 kwietnia Wieczór Koreański - wernisaż wystawy i spotkanie z Iwoną Chmielewską wokół książki "Maum", której pierwsze wydanie ukazało się w Korei i za którą otrzymała prestiżową Bologna Ragazzi Award, nazywaną Noblem literatury dziecięcej.

 

Na 23 kwietnia przygotowano  warsztaty i spotkania dla dzieci. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z norweskim autorem kryminałów, Jo Nesbø, a o godzinie 19.00 ruszy właśnie Europejska Noc Literatury – wieczorne czytania w nieoczywistych przestrzeniach miasta, gdzie znani polscy aktorzy, autorzy i osobowości świata przeczytają dla tysięcy uczestników fragmenty dzieł Williama Szekspira . Wieczorem 24 kwietnia z kolei odbędzie się koncert "Śpiewający Szekspir".

 

Szczegółowy program można znaleźć tutaj.


Do Wrocławia zaprasza pisarka Olga Tokarczuk, autorka powieści takich jak "Prawiek i inne czasy" czy "Księgi Jakubowe".