W środę do TK wpłynęło pismo procesowe od ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, o którym prezes TK Andrzej Rzepliński powiedział, że stanowi ono "instrukcję obsługi spraw przez TK", a "niepodporządkowanie się postanowieniom tej instrukcji grozi konsekwencjami prawnymi dla sędziów".


Pierwszym gościem w studiu Polsat News będzie Kornel Morawiecki z klubu Kukiz’15. O 7:05 Bartosz Kurek porozmawia z posłem o kolejnej odsłonie sporu wokół TK, a także szykowanej przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie Polski.


O 8:05 Bartosz Kurek zapyta konstytucjonalistę dr. hab. Tomasza Słomkę, czy list Ziobry niesie za sobą jakieś konsekwencje dla sędziów Trybunału i czy w obliczu tej sytuacji kompromis wokół TK jest jeszcze w ogóle możliwy. 


Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek, że Polska wyszła na pierwsze miejsce wśród krajów walczących z pomnikami żołnierzy radzieckich, poległych w latach II wojny światowej. Zaznaczył, że Rosja temu przeciwdziała. Polskie MSZ stwierdziło w komunikacie, że słowa użyte przez Ławrowa są "niefortunne i nieuprawnione".


O stosunkach polsko-rosyjskich w kontekście sporu o pomniki, a także zbliżającej się katastrofy smoleńskiej o 9:05 Bartosz Kurek porozmawia z dr. Wiktorem Rossem ze Studium Europy Wschodniej, byłym ambasadorem RP w Armenii i Mołdawii.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.