29 ofiar samobójczych ataków w Iraku

Świat
29 ofiar samobójczych ataków w Iraku
PAP/EPA/Newras Aamer

Co najmniej 29 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w poniedziałek w serii ataków samobójczych w Iraku. Najkrwawszy zamach miał miejsce w mieście Zi Kar w południowej prowincji Nasirija, gdzie śmierć poniosło 14 osób.

"Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w popularnej restauracji w Zi Kar, przy głównej autostradzie, która łączy Bagdad z południowymi prowincjami kraju" - poinformowała iracka policja.

 

W ataku tym rannych zostało 27 osób. "Restauracja uczęszczana jest przez bojowników z szyickiej milicji" - precyzuje agencja Associated Press. Miasto Zi Kar leży około 320 km na południowy wschód od Bagdadu.

 

Zamachy w Basrze, Bagdadzie i Miszahdzie

 

W tym samym czasie w Basrze na południu Iraku zamachowiec zdetonował ładunki wybuchowe w samochodzie, w którym się znajdował. W ataku zginęło co najmniej pięć osób, a 10 zostało rannych. Uszkodzeniu uległo około 30 samochodów. Basra znajduje się około 550 km na południowy wschód od Bagdadu.

 

W poniedziałek rano zamachowiec samobójca wjechał samochodem w punkt kontrolny na przedmieściach Bagdadu, zabijając sześciu żołnierzy i raniąc trzynastu.

 

Inny kamikadze wjechał samochodem w siedzibę sił paramilitarnych w Miszahdzie, około 30 km na północ od stolicy Irak. W ataku tym zginęło czterech żołnierzy, a 10 zostało rannych.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze