Wjechali w tłum uczestników manifestacji antyislamskiej. Byli pod wpływem narkotyków i alkoholu

Świat
Wjechali w tłum uczestników manifestacji antyislamskiej. Byli pod wpływem narkotyków i alkoholu
Twitter.com/MLP Présidente 2017/CC BY 2.0ن

Dwóch mężczyzn (Redouane D. i Mohamed B.) jadących wypożyczonym przez ich kolegę białym audi, wjechało w grupę osób protestujących w brukselskiej dzielnicy Molenbeek przeciwko islamowi i przyjmowaniu do Europy kolejnych imigrantów. Pasażer nagrywał całe zdarzenie telefonem komórkowym - także moment, w którym potrącili oni przypadkową kobietę.

W sieci pojawiło się przerażające nagranie. Widać na nim jak białe Audi A1 przełamuje policyjną blokadę i wjeżdża w tłum manifestujących nacjonalistów. Zarejestrowano również reakcję funkcjonariuszy, którzy byli na miejscu i mieli przy sobie broń. Natychmiast wycelowali oni w nadjeżdżający pojazd, jednak żaden z nich nie oddał strzałów.

 

Podczas przedzierania się przez tłum, 20-letni mężczyźni potrącili przechodzącą obok muzułmankę. Kobieta upadła na maskę, uderzyła w przednią szybę, a następnie spadła na jezdnię. Z ciężkimi obrażeniami nóg oraz głowy, została przewieziona do szpitala.

 

Na filmach widać, że kierowca i jego pasażer celowo pokonali barierę. Obydwaj uśmiechają się, a pasażer filmuje wszystko telefonem komórkowym.

 

 

Mężczyźni zostali już aresztowani. Ułatwił to fakt, że jeden z nich sam zgłosił się na policję. Wiadomo, że obydwaj są mieszkańcami słynnej już dzielnicy Molenbeek - to tam dokonano zatrzymań kilku terrorystów współodpowiedzialnych za ataki w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

 

Napastnicy zeznali, że nic nie pamiętają, gdyż w czasie zdarzenia byli pod wpływem alkoholu i narkotyków. Usłyszeli już zarzut m.in. spowodowania wypadku drogowego, oraz ucieczki z miejsca wypadku. Przebywają w areszcie.

 

 

ibtimes.co.uk, standard.co.uk

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze