Półmaraton Warszawski - Kenijczyk Daniel Muteti najszybszy

PAP/Bartłomiej Zborowski

Daniel Muimbi Muteti zwyciężył w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Dystans 21 km 97 m pokonał w 1:02.14. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka Perendis Lekapana - 1:10.41.

Ze stołecznego Placu Trzech Krzyży wystartowało prawie 13 tysięcy osób.

Drugie miejsce zajął Justyn Kiptoo Kanda z Kenii - 1:02.21, wyprzedzając o sekundę Etiopczyka Abrarawa Misganawę.

Wśród kobiet po srebro sięgnęła Kenijka Alice Mogire, uzyskując czas 1:13.15, a brąz wywalczyła Rasa Drazdauskaite z Litwy - 1:13.22.

Z Polaków najlepszy był Szymon Kulka (ULKS Lipinki) - czasem 1:04.18 uplasował się na ósmej pozycji.

Kulka

Wśród Polek pierwsza metę osiągnęła brązowa medalistka mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m Angelika Mach (AZS UMCS Lublin), jednocześnie z wynikiem 1:16.22 zajęła dziewiąte miejsce.

Na trasę, której start i meta zlokalizowane były na Pl. Trzech Krzyży wyruszyło dokładnie 12 tys. 794 osób.