Francja: eksplozje w strefie przemysłowej w okolicy Bordeaux

Świat
Francja: eksplozje w strefie przemysłowej w okolicy Bordeaux
Flickr/MPD01605/CC BY 2.0

Wybuchy, do których doszło w niedzielę, były prawdopodobnie skutkiem pożaru, choć ewentualny atak terrorystyczny nie został jeszcze oficjalnie wykluczony. W wypadku ranni zostali dwaj strażacy.

Do zdarzenia doszło w przedsiębiorstwie CD Trans specjalizującym się w przewozie niebezpiecznych substancji. Przyczyną wybuchów był prawdopodobnie pożar na terenie zakładu, którego płomienie spowodowały wybuch cystern do przewożenia gazu. 

Władze miejscowości Bassens mówią o co najmniej dwóch eksplozjach, natomiast lokalna gazeta "Sud-Ouest" twierdzi, że było ich nawet pięć. Szczątki pojazdów zostały wyrzucone poza fabrykę i spadły między innymi na samochody i znajdującą się w pobliżu szkołę.

 

- Najpierw ciężarówka z zakładu CD Trans stanęła w płomieniach, a następnie eksplodowała. To wywołało reakcję łańcuchową - powiedział major Bassens, Jean-Paul Turon.

 

Na miejscu pojawiły się setki strażaków, którzy gasili pożar. Dwóch z nich zostało rannych. Służby próbują obecnie ustalić przyczyny tego incydentu.

 

 

20minutes.fr, ladepeche.fr

po/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze