W teledysku komik Jan Böhmermann wyśmiewa rasistów i ksenofobów, m.in. polską premier. Jej zdjęcie pojawia się w wideo obok takich polityków jak: Marine Le Pen (nacjonalistyczny francuski Front Narodowy), Nikolaos Michaloliakos (grecki neonazistowski Złoty Świt, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan (lider Partii Sprawiedliwości i Rozwoju), Donald Trump (republikański polityk ubiegający się o nominację w wyborach prezydenckich w USA) oraz premier Węgier Viktor Orbán (przewodniczący konserwatywnej partii Fidesz).


Obok wymienionych polityków pojawiają się tabliczki nawołujące m.in. do bojkotu uchodźców. Napis pod zdjęciami przedstawia osoby jako "silnych liderów”, które miałyby powstrzymać falę uchodźców budując „Płoty i mury”. 

 


Produkcja przypomina teledyski znanego niemieckiego zespołu Rammstein. Na samym początku widać w teledysku odniesienia do Nocy kryształowej, czyli pogromu Żydów w hitlerowskich Niemczech w listopadzie 1938 roku, a później występujące w teledysku postaci są dzielone na dwie grupy: zwykłych obywateli, wśród których są zarówno mniejszości narodowe, seksualne, ale także  niepełnosprawni, a nawet protestancki ksiądz oraz na grupę afiszującą się transparentem z napisem "prawdziwi Niemcy".

 

o2.pl, polsatnews.pl