Szyszko, Jurgiel, Waszczykowski...Lider PO nie wyklucza wniosków o wotum nieufności

Polska
Szyszko, Jurgiel, Waszczykowski...Lider PO nie wyklucza wniosków o wotum nieufności
Polsat News

- Mamy kilku kandydatów: jest minister Szyszko, który zajmuje się wycinaniem Puszczy Białowieskiej, jest minister Jurgiel. Waszczykowski po raz kolejny pokazuje, że dołącza do tego grona. Jego słowa o "murzyńskości" przeważają szalę - zapowiedział w #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce szef PO Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO nawiązał do wypowiedzii ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego o tym, że "odeszliśmy od »murzyńskości«. Szef MSZ komentował w ten sposób w TVP Info stosunki Polski i Stanów Zjednoczonych.

 

- W perspektywie najbliższych dni podejmiemy decyzję ws. wniosku o wotum nieufności i wiele wskazuje na to, że będzie to minister spraw zagranicznych – powiedział lider Platformy .


Schetyna zaznaczył, że w tej sprawie chce współpracować z innymi partiami opozycyjnymi. Podkreślił, że rozmawiał już na ten temat z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, w planach ma także spotkanie z Ryszardem Petru.


- Matematyka jest bezwzględna, więc ważny jest sposób debaty i argumentacji, żeby przekonać opinię publiczną do tego, że to są po prostu źli ministrowie i szkodzą wizerunkowi Polski – wyjaśnił szef PO.

 

wiadomosci.wp.pl

prz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze