- W Danii mamy kaznodziejów religijnych, którzy w rzeczywistości nadużywają naszej wolności, głosząc nienawiść - powiedział w środę premier Danii Lars Løkke Rasmussen na konferencji prasowej.


Rasmussen przedstawił wstępne plany powstrzymania kaznodziejów, którzy "negują przynależność do społeczeństwa, którego  powinni być częścią".

 

Wykaz osób z zakazem wjazdu do Danii


Wśród propozycji zgłoszonych przez Rasmussena znalazło się m.in. stworzenie wykazu osób objętych zakazem wjazdu do Danii. Miałby on powstać na wzór czarnej listy używanej w Wielkiej Brytanii.

 

Innym z pomysłów Rasmussena jest stworzenie listy zarejestrowanych "siewców nienawiści". Lista takich osób miałaby uniemożliwić im publiczne wystąpienia na terenie Danii, a także odwiedzanie miejsc kultu religijnego. 


W filmie dokumentalnym wyemitowanym przez stację TV2 imam z meczetu Grimhoj w Aaarhaus mówił m.in.: - Jeśli zamężna albo rozwiedziona kobieta dopuści się cudzołóstwa, a nie jest dziewicą, powinniście ją ukamienować.


Namawia także do zabijania osób rzucających islam. Emisja filmu wywołała oburzenie wśród Duńczyków.

 

 

Projekt ustawy w parlamencie przed wakacjami

 
Rozmowy ponadpartyjne w sprawie "głoszących nienawiść" imamów będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Rząd ma nadzieję, że projekt ustawy zostanie przygotowany i trafi do parlamentu jeszcze przed przerwą wakacyjną.


thelocal.dk