- Oby ten czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnożył państwa siły i zapał do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół – dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.


Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że "dla wspólnoty narodowej, którą wszyscy tworzymy, tegoroczna Wielkanoc ma wymiar szczególny". - Przypomina nam bowiem o początkach państwa polskiego. Historia naszej ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc – przypomniał prezydent.


- 1050 rocznicę będziemy obchodzić już za trzy tygodnie podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć – dodał Andrzej Duda.


"Ufam,  że będziemy razem budować lepszą przyszłość"


- Niechaj ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i tak wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku – podkreśliła małżonka prezydenta.


- Ufam, że pamiętając o przeszłości i czerpiąc z niej inspirację, będziemy razem budować lepszą przyszłość dla naszej ojczyzny w oparciu o najważniejsze dla nas wartości: wolność, patriotyzm prawdę i wzajemny szacunek – zaznaczył Andrzej Duda.

 

Fot. prezydent.pl