Obama nie przyjmie prezydenta Dudy na szczycie o globalnym bezpieczeństwie

Polska
Obama nie przyjmie prezydenta Dudy na szczycie o globalnym bezpieczeństwie
PAP/Jacek Bednarczyk

W programie trzydniowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie (29 marca - 1 kwietnia) podanym przez Kancelarię Prezydenta RP nie ma rozmowy z Barackiem Obamą. Potwierdziły się tym samym informacje mediów sprzed kilku dni, że do takiego spotkania nie dojdzie.

Eugeniusz Smolar, były szef Centrum Stosunków Międzynarodowych, ekspert od polityki międzynarodowej, już 16 marca przewidywał, że spotkanie Duda-Obama nie odbędzie się. 


"Obama nie przyjmie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Departament Stanu rozpatruje schłodzenie stosunków" - napisał na swoim Twitterze Eugeniusz Smolar. W rozmowie z "Newsweekiem" powoływał się wówczas na "informacje z kół dyplomatycznych"

 

 

Z oficjalnego programu wizyty wynika, że Andrzej Duda spotka się w cztery oczy tylko z prezydentami Turcji, Ukrainy i Gruzji. W planie ma też spotkania z Polonią, mediami oraz - jak podała kancelaria - wizytę w Bibliotece Kongresu USA i zapoznanie się z kolekcją "Polskiej Deklaracji o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych z 1926 r."

 

Gazeta Wyborcza, Newsweek, polsatnews.pl

 

 

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze