Polityk wyjaśni też propozycję Nowoczesnej na kompromis ws. Trybunału Konstytucyjnego.

 

Według przedstawionej w czwartek inicjatywy, podstawowym warunkiem rozwiązania konfliktu wokół TK musi być opublikowanie w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, który dotyczył nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS. Drugi warunek to niezgłaszanie przez opozycję kandydatów w miejsce sędziów, którzy niedługo zakończą swoje kadencje.

 

Stroiński zapyta też Pertu o sens zaostrzenia polityki migracyjnej w Polsce.

 

Natomiast gościem w "Wydarzeniach" o 22 będzie Magdalena Ogórek, historyk Kościoła, była kandydatka SLD na prezydenta. Rozmowa będzie dotyczyła m.in. Wielkiego Piątku i gestu papieża Franciszka, który wielkoczwartkową mszę Wieczerzy Pańskiej odprawił w ośrodku dla uchodźców, a wśród tych, którym umył nogi, było trzech muzułmanów. Będą też pytania o bieżącą sytuację polityczną: jak była kandydatka na prezydenta ocenia rządy PiS i spór wokół TK?

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Maciej Stroiński przedstawi je w programie.

 

Polsat News