Radwańska bezlitosna dla rywalki. Imponujące zwycięstwo w Miami

PAP/EPA/Erik S. Lesser

Agnieszka Radwańska w wielkim stylu pokonała Francuzkę Alize Cornet w drugiej rundzie tenisowego turnieju w Miami. Oddała rywalce zaledwie jednego gema, zwyciężając 6:0, 6:1. W kolejnym spotkaniu zmierzy się z 60. w światowym rankingu Amerykanką Madison Brengle, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 28. Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą (7:5, 6:4).

W pierwszym secie krakowianka nie oddała rywalce nawet jednego gema, choć walka o punkty bywała zacięta. Cornet wygrała na inaugurację drugiej partii, a przy stanie 2:1 dla Polki poprosiła o przerwę medyczną. Później nie nawiązała już walki z obecnie drugą tenisistką świata.

W ostatnich tygodniach Radwańska prezentuje świetną formę. W zakończonym w weekend prestiżowym turnieju w Indian Wells dotarła do półfinału pokonując kolejno Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:3, 3:6, 7:5, Rumunkę Monicę Niculescu 6:2, 6:1, Serbkę Jelenę Jankovic 6:3, 6:3 i Czeszkę Petrę Kvitovą 6:2, 7:6 (7-2). Przegrała dopiero z liderką światowego rankingu Amerykanką Sereną Williams 4:6, 6:7 (1-7).

W piątek w drugiej rundzie turnieju w Miami wystąpi również Magda Linette, która przebrnęła kwalifikacje i debiutuje w głównej części tej imprezy. Jej rywalką będzie rozstawiona z "18" Jelena Jankovic. Serbka, podobnie jak inne rozstawione zawodniczki, na otwarcie miała tzw. wolny los.