"Niech wygrywanie wejdzie nam w nawyk". Piłkarze po zwycięskim meczu z Serbią

PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Serbią 1:0 w towarzyskim meczu w Poznaniu. To był pierwszy tegoroczny sprawdzian biało-czerwonych, przygotowujących się do Euro 2016. Bramkę zdobył Jakub Błaszczykowski. - Ciężko się grało. Przez tę pogodę, boisko nasiąkło wodą i nie można było grać tak jakby się chciało - powiedział z kolei po spotkaniu Robert Lewandowski.

Trener Adam Nawałka postawił w wyjściowym składzie na wracającego po prawie trzyletniej przerwie Bartosza Salamona z drugoligowego włoskiego Cagliari. Z kolei w drugiej linii zagrali od początku m.in. Piotr Zieliński z Empoli i Jakub Błaszczykowski, ostatnio rezerwowy w Fiorentinie.

Spotkanie, rozgrywane na grząskiej murawie (przed meczem intensywnie padało w Poznaniu), polscy piłkarze wygrali czwarty mecz z rzędu (jesienią 2:1 z Irlandią, 4:2 z Islandią i 3:1 z Czechami).

"Chcemy wygrywać wszystko"

- Chwała nam za to, że strzeliliśmy o jedną bramkę więcej i wygraliśmy kolejne spotkanie. Mimo, że to mecz towarzyski, to chcemy wygrywać wszystko, co się da. Tak mecze towarzyskie, jak i na treningach. Niech wygrywanie wejdzie nam w nawyk - powiedział kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski.

W sobotę gramy z Finlandią

W drugiej połowie Adam Nawałka dał się pokazać Wojciechowi Szczęsnemu, który kilka razy ratował biało czerwonych przed utratą gola - daliśmy się przycisnąć w drugiej połowie, ale utrzymaliśmy wynik- podsumował polski bramkarz. Polacy mogli wygrać wyżej, ale znakomitej okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystał Grzegorz Krychowiak. Po meczu tłumaczył, że wciąż nie wszedł w rytm po kontuzji. Krytykował także stan murawy poznańskiego boiska.

Polscy piłkarze wygrali czwarty mecz z rzędu (jesienią 2:1 z Irlandią, 4:2 z Islandią i 3:1 z Czechami).

Środowe spotkanie w Poznaniu poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca ofiary wtorkowych zamachów terrorystycznych w Brukseli.

W najbliższą sobotę biało-czerwoni zagrają kolejny towarzyski mecz, tym razem z Finlandią we Wrocławiu.