- Opuścić te miejsca będą mogli dopiero wówczas, gdy zakończone zostaną operacje antyterrorystyczne, które obecnie trwają na terytorium całej Brukseli - powiedziała.

 

Dzieci można było odbierać ze szkół dopiero po godz. 16. Niektóre placówki w obawie o podopiecznych nie umożliwiały rodzicom zabierania uczniów przed tą godziną.

 

Obława na terrorystów

 

- Belgijska stolica jest dziś zablokowana, nie tylko ze względu na zamachy, ale również prowadzone zaraz po nich dziesiątki akcji policji - poinformowała korespondentka. Jednym z przykładów takich operacji było zatrzymanie wczesnym popołudniem w okolicach dworca północnego dwóch mężczyzn podejrzewanych o terroryzm.

 

- Regularnie mijają mnie nie tylko radiowozy policji i dziesiątki karetek, ale także wozy pogrzebowe, przewożące ciała osób, które zginęły w wyniku zamachów - stwierdziła.

 

- Wcześniej ulicami miasta przejechały autokary przewożące rannych, w tym osoby podłączone do kroplówek i okryte kocami izotermicznymi. (...) Belgia jest dziś w żałobie, ale przede wszystkim jest wstrząśnięta tym, co się stało - podsumowała.

 

Polsat News