Czy PiS jest przygotowane do rządzenia

Polska
Czy PiS jest przygotowane do rządzenia
Polsat News

O nepotyzmie i kumoterstwie mówił dziś lider klubu Kukiz'15, odnosząc się do informacji mediów o liście niemal stu działaczy PiS, ich bliskich i znajomych, którzy dostali posady w administracji państwowej i spółkach skarbu państwa. Klub zapowiada złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra skarbu Dawida Jackiewicza. O tym m.in. rozmowa z Pawłem Kukizem w programie "Gość Wydarzeń" o 19:15.

Prowadząca program Dorota Gawryluk zapyta Kukiza również o spór wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz o stanowisko partii w sprawie przepisów aborcyjnych.

 

Fundacja Pro-prawo do życia przygotowała projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne. Jego pomysłodawcy chcą niemal całkowitego zakazu aborcji. Miałaby być dozwolona tylko w przypadku zagrożenia życia matki. Za przerwanie ciąży miałaby grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Gościem Macieja Stroińskiego w "Wydarzeniach" o godz. 22 będzie Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera. Wśród tematów m.in. poszukiwanie kompromisu ws. TK i efekty szczytu UE ws. kryzysu migracyjnego.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk i Maciej Stroiński przedstawią je w programie.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze