Pierwsze zdjęcie opublikowane na profilu Franciscus pokazuje modlącego się papieża, zdjęcie jest podpisana zdaniem „Módlcie się za mnie” w dziewięciu językach, w tym po polsku. Fotografie polubiło już ponad 200 tys. osób.

 

Franciszek na Instagramie

 

"Rozpoczynam nową drogę na Instagramie, aby podążać razem z Wami szlakiem miłosierdzia i czułości Boga" - tak brzmiał pierwszy wpis Franciszka na Instagramie, który umożliwia użytkownikom udostępnianie w internecie swoich zdjęć i filmów.

 

Założyciel mającego obecnie ponad 400 mln użytkowników Instragramu Kevin Systrom został niedawno przyjęty przez papieża na audiencji prywatnej, a w sobotę osobiście pomagał mu opublikować pierwsze zdjęcie.

 

- Papież uważa, że obrazy mówią bardzo dużo i tłumaczy to w ten sposób: Kiedy spotyka mnie jakieś dziecko, wtedy daje mi rysunek. Pytam się go o ten obrazek i poprzez te pytania dziecko krok za krokiem wyjaśnia to, co chciało przedstawić. Tak więc obrazy nie są kopią rzeczywistości, ale mówią o wiele więcej – tłumaczył prefekt watykańskiego Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Viganò.

 

- Tak więc idea jest taka, aby wyrazić ten pontyfikat poprzez obrazy i w ten sposób pomóc wejść w gesty czułości i miłosierdzia wszystkim, którzy chcą towarzyszyć papieżowi Franciszkowi i pragną lepiej zrozumieć jego pontyfikat.  To wejście w sieci społecznościowe takie jak Instagram poniekąd rozszerza Plac św. Piotra, powiększa obszar spotkania z papieżem, tak aby w każdym miejscu kuli ziemskiej można się było spotkać z Ojcem Świętym - dodał.

 

KAI, cnn.com