Początkowo uznano, iż czworonoga należy uśpić ze względu na jego anomalię w wyglądzie, ale znalazł się człowiek, który ocalił Tobiegio. Nowy właściciel, Todd Ray z Los Angeles, uwielbia zwierzęta z nietypowymi zaburzeniami rozwojowymi. Pobił nawet rekord Guinnesa w posiadaniu największej  kolekcji dwugłowych stworzeń. Jest właścicielem m.in. kilka dwugłowych gadów i psa rasy chihuahua, który ma tylko dwie tylne łapy. Zwierzęta prezentuje w specjalnie stworzonym przez siebie miejscu - Venice Beach Freakshow.

 

Dwa nosy w niczym nie przeszkadzają

 

Właściciel psa twierdzi, że posiadanie dwóch nosów nie jest dla psa niczym kłopotliwym. Jak zaznacza zwierzak jest całkowicie zdrowy i nie ma trudności z oddychaniem, a wręcz trudno ukryć przed nim zapach mięsnych przekąsek i psich chrupek.

 

-  Bałem się, że skoro Toby ma dwa nosy, to będzie miał kłopoty z oddychaniem. Ale weterynarz, który go przebadał stwierdził, że zwierzak jest zdrów jak ryba - stwierdził Todd Ray. Właściciel często zwraca się do psa "Toby-One Kenobi" albo "dwunosy Toby", gdyż - jak żartuje - "to brzmi bardziej gangstersko".

 

Reuters, Huffington Post, wideo: Reuters/Youtube.com/venicebeachfreakshow