"Rozmowa musi mieć jedno założenie: nie ma zgody na jednostronny partyjnie Trybunał. Jeśli mam być uczciwy, to nie widzę pola do kompromisu". Tak Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie "Rzeczpospolitej" o możliwość kompromisu politycznego w sprawie TK. 

 

Zdaniem Ryszarda prezes Prawa i Sprawiedliwości tworzy dwa porządki prawne.

 

- Zauważmy, że Jarosław Kaczyński tworzy dwa porządki prawne, czyli ten, który my uznajemy, w którym wyrok Trybunału obowiązuje wszystkie sądy. I jest też druga rzeczywistość Jarosława Kaczyńskiego - powiedział szef Nowoczesnej w rozmowie z Beatą Cholewińską. Jak dodał w wyniku takiego podejścia istnieje "ryzyko, że rząd nie będzie się stosował do wyroków Trybunału".

 

- Widzę, że Jarosław Kaczyński jest w formie, to znaczy, że wszystkich obraża. Co nazwisko, które ma inną opinię, to on je obraża. To jest taka metoda, że albo jest atak, albo poniżanie, albo obrażanie. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Tak się tworzy zło. To co robi Jarosław Kaczyński to jest zło, odwracanie kota ogonem - stwierdził Petru.

 

W ocenie lidera Nowoczesnej, wywiad udzielony przez prezesa PiS "Rzeczpospolitej" to "bardzo agresywny wywiad". -  Przekaz jest taki: nie będę z nikim dyskutował, sam wiem najlepiej, a opozycja może się dołączyć, jeśli się zgodzi z nami - podsumował Petru.

 

Polsat News