- Czuję się zaszczycona, otrzymując to wspaniałe odznaczenie z rąk przedstawiciela rządu francuskiego. Jest to zaszczyt podwójny, bo wynikający nie tylko z tradycji tego odznaczenia, ale także dlatego, że dla mnie osobiście Francja jest niedoścignionym wzorem dbałości i szacunku państwa do swojej kultury i jej twórców - powiedziała Odorowicz. 

 

Jak dodała, cieszy się, że "teraz także Grupa Cyfrowy Polsat, mocno zakorzeniona w kulturze masowej, wchodzi na drogę produkcji filmowej". - Będę mogła całe swoje dotychczasowe doświadczenie wykorzystać z korzyścią dla polskiego widza, polskiej kultury i roli naszej Grupy w tym obszarze - stwierdziła. 
 
Rząd Francji uhonorował czworo Polaków wyróżniających się na polu kultury. Jerzy Radziwiłowicz, znany aktor teatralny i filmowy, otrzymał Order Sztuki i Literatury w randze oficera, za całokształt dotychczasowego dorobku i nieustanne zaangażowanie na rzecz promowania francuskiego języka i kultury w Polsce i na świecie. Elżbieta Nowakowska-Soltan i Ewa Pajestka-Kojder, prowadzące od lat wydawnictwo Oficyna Naukowa, otrzymały Narodowe insygnia Orderu Zasługi w randze kawalera za wybitny wkład w upowszechnianie kultury francuskiej w Polsce.
 
W uroczystości wzięli udział m.in. Andrzej Wajda, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Jacek Bromski, Magdalena Sroka.