Strefa ciszy w pociągu Pendolino. Od dziś można kupić bilet

Biznes
Strefa ciszy w pociągu Pendolino. Od dziś można kupić bilet
Twitter.com/PKPIntercityPDP

Bez rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach, a nawet rozmawianie szeptem. Takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy w pociągach Pendolino. Od czwartku kupimy bilet na taką podróż. Strefy ciszy pojawią się w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia br.

- Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie - powiedziała rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

 

Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy powinny zachowywać… ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą, a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży.

 

Sprawdzą zainteresowanie usługą

 

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

 

Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie usługą, zbierze uwagi oraz doświadczenia pasażerów z funkcjonowania stref w pociągach.

 

O zasadach funkcjonujących w strefie ciszy będą przypominały m.in. specjalne informacje umieszczone w wagonie.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze