50-letni Ghazi H., ojciec panny młodej, w internecie umieścił zdjęcie kobiety leżącej w kałuży krwi. W ten sposób chciał dać wyraz swojej rozpaczy i podkreślić, że Shilan zginęła w imię potwornej tradycji.

 

"To zbrodnia przeciwko niewinnej osobie" - napisał. W emocjonalnym poście dodał:  "Żyjemy tu, w Europie!". I zaapelował do policji o szybkie złapanie zabójcy jego córki.

 

 

Żądza zemsty

 

Mężczyzna twierdzi, że Shilan została zamordowana, bo kuzyni postanowili wydać ją za krewnego, a ona odmówiła. 50-latek w ubiegłym roku wyjechał do Iraku w ramach działań humanitarnych.

 

W tym czasie jego bracia, Numan i Hassan, mieli zadecydować, że Shilan wyjdzie za swojego kuzyna. Kobieta nie chciała się na to zgodzić, a ojciec, już po powrocie do Niemiec, zaczął jej bronić przed tradycyjnym ożenkiem. Wtedy jeden z jego braci, ojciec potencjalnego pana młodego, zapałał żądzą zemsty.

 

Kilka dni temu, w czasie rodzinnej imprezy, jego 22-letni syn, Sefin N., przyszedł na wesele i strzelił. Shilan zginęła na miejscu. Sprawca uciekł. Jest poszukiwany przez policję.

 

Shilan mieszkała w Niemczech od trzeciego roku życia. Jej rodzina przeprowadziła się do Hanoweru z Iraku. Młoda kobieta miała niemieckie obywatelstwo i studiowała zarządzanie.

 

Sky News