Wypadek na Dolnym Śląsku. Dachował bus wiozący dzieci

Polska
Wypadek na Dolnym Śląsku. Dachował bus wiozący dzieci
112polkowice.pl

Na wysokości miejscowości Kłobuczyn (woj. dolnośląskie) bus przewożący dzieci dachował i wpadł do rowu. Sześcioro dzieci zostało ciężko rannych. Na miejscu jest 9 zastępów straży pożarnej, 3 karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego. Droga krajowa nr 3 w okolicy Kłobuczyna jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

W autobusie podróżowało łącznie 15 osób – 13 dzieci i dwie osoby dorosłe – opiekun oraz kierowca pojazdu.

 

- W wyniku wypadku 6 osób ucierpiało i wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Cztery z nich zostały zawiezione do pobliskich szpitali w Lubinie i Głogowie. Dzieci najbardziej poszkodowane zostały przewiezione lotniczym pogotowiem do Zielonej Góry i Wrocławia – poinformował Polsat News Piotr Woźniakiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach. Co do ich stanu zdrowia nie ma dokładnych informacji.

 

Pozostała siódemka również została przewieziona do szpitali. Ich stan jest dobry.

 

- Z bardzo wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa złapał pobocze, chcąc uniknąć zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka pojazdem, który wyprzedzał akurat w tym momencie inny pojazd - powiedział Polsat News kom. Kamil Rynkiewicz z dolnośląskiej policji.

 

Droga zablokowana

 

Droga krajowa nr 3 na wysokości Kłobuczyna jest zablokowana. Utrudnienia mają potrwać do godziny 20. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Dankowice.

 

Polsat News, zdjęcia: 112polkowice.pl

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze