Zapisy ustawy ws. bezpłatnych leków dla seniorów mogą naruszać konstytucyjną zasadę równego dostępu obywateli do świadczeń. Pomimo zastrzeżeń Biura Analiz Sejmowych, dwie sejmowe komisje - senioralna oraz zdrowia, pozytywnie zaopiniowały w środę projekt ustawy.  O projekcie ustawy i związanych z nim zastrzeżeniach Bartosz Kurek porozmawia o 8:35 z Bartłomiejem Leśniewskim z miesięcznika "Menedżer Zdrowia".

 

Premier Beata Szydło weźmie udział w unijnym szczycie, podczas którego państwa Unii Europejskiej i Turcja mają pracować nad planem, który powstrzyma falę migracji. O posiedzeniu Rady Europejskiej ws. uchodźców o 8:05 Bartosz Kurek porozmawia z Marcinem Zaborowskim, wicedyrektorem Center for European Policy Analysis.

 

O 9:35 gościem będzie Adam Godlewski, redaktor naczelny tygodnika "Piłka Nożna". Tematem rozmowy będzie korupcja w FIFA. Międzynarodowa Federacja Piłkarska przyznała oficjalnie, że Republika Południowej Afryki zapłaciła 10 mln dol. łapówek za głosy przyznające prawo do organizacji mistrzostw świata w 2010 roku.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.