- Stowarzyszenie otwarcie i w agresywny sposób agitowało przeciwko strukturom państwa, osobom myślącym inaczej, migrantom i policji. Członkowie organizacji prowokowali starcia uliczne - podkreślił szef MSW dodając, że władze "nie będą tolerowały takich zachowań".

 

Środowe przeszukania miały miejsce w 15 obiektach na terenie 10 krajów związkowych, m.in. w Hamburgu, Berlinie, Bawarii i Badenii-Wirtembergii. Zdaniem MSW, ekipa kierownicza organizacji, której członkowie rekrutują się z fanów prawicowego zespołu rockowego "Białe Wilki", składa się z 25 osób.

 

Prokuratura wdrożyła w ubiegłym roku postępowanie przeciwko kilku członkom grupy, podejrzanym o przygotowywanie zamachów na schroniska dla uchodźców.

 

Akcje przeciw neonazistom

 

To kolejna akcja niemieckiej policji przeciwko neonazistom. W ubiegłym roku policja rozbiła organizację "Oldschool Society" (OSS). Cztery osoby z tej grupy oskarżone są o przygotowywanie zamachu na schronisko dla imigrantów w Saksonii staną przed sądem w Monachium. W styczniu MSW zamknęło największy neonazistowski portal internetowy - "Altermedia".

 

W 2015 roku w Niemczech liczba aktów przemocy dokonanych z pobudek skrajnie prawicowych wzrosła w porównaniu z rokiem 2014 o 40 proc. do 846 (dane za okres od stycznia do listopada). Na terenie Niemiec doszło w tym czasie do ponad 1000 ataków na ośrodki dla uchodźców.

 

PAP