Borusewicz wyjaśni także, jakie kroki związane z opinią Komisji Weneckiej może podjąć Sejm. W poniedziałek opinia powinna trafić do parlamentu. Skierowała ją tam premier Beata Szydło.

 

W swojej opinii Komisja Wenecka wezwała Polskę do publikowania wyroków TK, w tym orzeczenia z 9 marca. Według Komisji, zarówno poprzedni, jak i obecny Sejm, podjęły niekonstytucyjne działania dotyczące Trybunału, a do rozwiązania kryzysu potrzebne są wszystkie siły polityczne w Polsce.

 

Gościem "Wydarzeń" po godzinie 22:00 będzie z kolei były eurodeputowany PO Paweł Zalewski, który porozmawia z Jarosławem Gugałą m.in. o nadchodzącym szczycie NATO oraz słowach Antoniego Macierewicza z wykładu w Toruniu.

 

Szef MON wygłosił w sobotę wykład podczas Międzynarodowej Konferencji "Współczesna polityka: konflikty zbrojne i terroryzm" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak mówił szef MON, "to my byliśmy pierwszą ofiarą terroryzmu w latach 30., a po Smoleńsku możemy powiedzieć, że byliśmy też pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie, jaki się na naszych oczach rozgrywa".

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Jarosław Gugała przedstawi je w programie.