Do zdarzenia doszło na lokalnej drodze między Szczeciniakiem a Solanką w woj. warmińsko mazurskim. W miniony czwartek dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie od 13-latka, który relacjonował, że został potrącony przez samochód, a pijany kierowca próbuje uciec z miejsca zdarzenia.


- Kierowca zatrzymał się, wysiadł, zobaczył co się dzieje, a później chciał z powrotem wsiąść do samochodu i odjechać. Mężczyzna miał być pijany - powiedziała Polsat News sierż. sztab. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

 

Chłopiec nie został poważnie ranny


- Chłopiec bardzo szybko poprosił o interwencję policji. Powiedział, że pijany kierowca próbuje oddalić się z miejsca zdarzenia, a on go przytrzymuje i nie pozwala mu jechać dalej - dodała


Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę i zawieźli go do Komendy Powiatowej w Kętrzynie, gdzie zbadali stan trzeźwości 39-latka. Kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Prawo jazdy i samochód mężczyzny zostały zatrzymane.


Chłopiec nie został poważnie ranny. - Miał ogólne potłuczenia, ale nie wymagał hospitalizacji - poinformowała rzecznik.

 

"To wzór do naśladowania dla innych" 


- Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśniła Piaścik.


- Reakcja chłopca zasługuje na pochwałę. To wzór do naśladowania dla innych - powiedziała Pieścik.

 

Polsat News