Benitez to jeden z bardziej znanych trenerów ostatnich kilkunastu lat w europejskim futbolu. 55-letni trener w przeszłości prowadził m.in. Valencię, Liverpool, Inter Mediolan, Chelsea Londyn, a ostatnio Real Madryt (do 4 stycznia). W 2005 roku triumfował z Liverpoolem w Lidze Mistrzów - bramkarzem tego zespołu był wówczas Jerzy Dudek.

 

Z Newcastle United Hiszpan podpisał wstępnie trzyletni kontrakt. - To będzie wyzwanie nie tylko dla mnie i mojego sztabu, ale także dla zawodników, kibiców i całego klubu - powiedział Benitez.

 

Kilka godzin wcześniej "Sroki" rozstały się z dotychczasowym trenerem Steve'em McClarenem. Jego podopieczni przegrali dziewięć z ostatnich 12 spotkań.

 

- Czujemy, że potrzebna jest teraz zmiana, aby dać klubowi najlepszą możliwą szansę zabezpieczenia swojej przyszłości w Premier League - oświadczył w piątek dyrektor klubu Lee Charnley.

 

54-letni McClaren pracował w Newcastle od czerwca 2015 roku. W przeszłości prowadził reprezentację Anglii oraz m.in. Middlesbrough, Twente Enschede, VfL Wolfsburg i Derby County.

 

W 28 spotkaniach Premier League piłkarze Newcastle zdobyli 24 punkty - sześć zwycięstw, sześć remisów i szesnaście porażek.

 

PAP