Na liście - poza obywatelami państw arabskich - znajduje się także wielu Brytyjczyków. Są na niej osoby, które już wcześniej uznano za walczące po stronie Państwa Islamskiego. To m.in. Abdel Bary, raper z Londynu, czy pochodzący z okolic Cardiff Reyaad Khan, który występował w filmach rekrutacyjnych Państwa Islamskiego i został zabity w wyniku nalotu bezzałogowca.

 

Opublikowane przez Zaman Al Wasl dane są bardzo szczegółówe: zawierają imiona i nazwiska ekstremistów, ich daty urodzenia, narodowość, miejsce zamieszkania i nawet grupę krwi.

 

Dziennikarze portalu poinformowali także, że 72 proc. dżihadystów to Arabowie, a 1,7 proc. ma narodowość syryjską.

 

 

Na liście portalu - poza obywatelami państw arabskich - znajduje się również 16 Brytyjczyków, a także m.in. Niemcy, Amerykanie i Kanadyjczycy. W sumie są to obywatele 40 państw.

 

Materiałów jest więcej

 

Przedstawione przez syryjski portal dane to tylko czubek góry lodowej. Brytyjska stacja Sky News poinformowała, że weszła w posiadanie "dziesiątek tysięcy dokumentów zawierających 22 tys. nazwisk, adresów, numerów telefonu i danych rodzin dżihadystów". W tym zestawieniu znajdują się osoby 51 narodowości.

 

Brytyjska stacja nie opublikowała jednak tych danych - tym bardziej, że, niektóre z numerów telefonicznych według autorów materiału nadal są aktywne.

 

 

independent.co.uk, news.sky.com, zamanalwsl.net