Nieodpowiedzialny ojciec pieniądze ze sprzedaży swojego dziecka przeznaczył na zakup iPhone'a oraz motoroweru.

 

Pochodzący z miasta Tong'an w prowincji Fujian na południowym wschodzie Chin mężczyzna znalazł kupca za pomocą popularnego w Państwie Środka serwisu społecznościowego QQ.

 

Według chińskich mediów, matka dziecka pracowała jednocześnie dorywczo w kilku miejscach. Jej partner z kolei spędzał czas głównie w kafejkach internetowych. Ciąża była nieplanowana, a ojciec sprzedał dziecko bez zgody matki. Nabywca zapłacił za dziecko, które miało trafić do jego siostry. Po odebraniu dziecka jednak sam zgłosił się na policję, ostatecznie podobnie uczynił sprzedawca. Z kolei zrozpaczona matka dziecka po sprzedaży wyjechała z Tong'an, ale szybko wpadła w ręce służb.

 

Nie wiedziała, że to nielegalne

 

Na policji w oryginalny sposób tłumaczyła się ze swojego zachowania. - Sama byłam adoptowana, wiele osób z mojego rodzinnego miasta wysyła swoje dzieci do innych ludzi na wychowanie. Naprawdę nie wiedziałam, że to nielegalne - mówiła.

 

Według "Epoch Times" ojciec został skazany na trzy lata więzienia. Z kolei matka otrzymała wyrok 2,5 roku więzienia w zawieszeniu. W jej wypadku sędzia wziął pod uwagę trudną sytuację życiową - kobieta opiekuje się młodszym bratem, który chodzi do szkoły, oraz niepełnosprawnymi rodzicami.

 

independent.co.uk, theepochtimes.com