"»Senses« jest szczerym i emocjonalnym podejściem do jedzenia. Używając najlepszych produktów, tworzymy rzeczy innowacyjne i nowoczesne, a jednocześnie zadziwiająco znajome" - napisał o restauracji jej szef kuchni Andrea Camastra. 

 

"Czerwony Przewodnik" Michelin opisuje hotele i restauracje, oceniając je w oparciu o rozbudowany system symboli. Najbardziej prestiżowa jest ocena w trójstopniowej skali gwiazdek, którą wprowadzono w 1930 roku. Jedna gwiazdka oznacza bardzo dobrą restaurację w swojej kategorii, dwie – rewelacyjną kuchnię, wartą odwiedzenia, a trzy - wyjątkową kuchnię, wartą specjalnej podróży.

 
Do tej pory gwiazdką Michelin mógł się poszczycić tylko jeden restaurator w Polsce. W 2013 roku otrzymał ją Wojciech Modest Amaro, szef kuchni "Atelier Amaro". Amaro jest także prowadzącym program "Hell’s Kitchen" i jurorem w programie "Top Chef" w telewizji Polsat.


W tegorocznej edycji "Czerwonego Przewodnika" znajdują się 52 polskie restauracje – 28 z Warszawy i 24 z Krakowa. W ubiegłym roku było ich 45.


Restauracja "Zazie" z Krakowa dodatkowo wyróżniona została symbolem "Bib Gourmand", który świadczy o korzystnym stosunku jakości do ceny. Ten tytuł posiadają także dwie warszawskie restauracje: "Brasserie Warszawska" oraz "Butchery and Wine".

 

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Dziś świętujemy :)

Opublikowany przez Senses Restaurant na 9 marca 2016