Zgodnie z art. 190 konstytucji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Orzeczenia Trybunału podlegają też niezwłocznemu ogłoszeniu.

 

Według Trybunału, nowelizacja ustawy uniemożliwiła TK "rzetelne i sprawne działanie". Minister Ziobro powiedział wcześniej, że posiedzenie Trybunału 8 i 9 marca to "spotkanie sędziów w siedzibie TK, a nie stricte sąd konstytucyjny".

 

Z ministrem Zbigniewem Ziobrą będzie rozmawiał Grzegorz Kozak. 

 

O pierwszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i jego ustaleniach Dorota Gawryluk porozmawia natomiast z szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem w programie "Gość Wydarzeń" 19:15. 

 

W skład RBN - oprócz prezydenta - wchodzą: premier, szefowie wszystkich ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie: obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji, szefowa Kancelarii Prezydenta, sekretarz Rady i jej szef.


Jeżeli masz pytania do gości programu, zadaj je w komentarzu pod tekstem lub skorzystaj z platformy kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj.