Według tego badania, gdy szefem jest kobieta, to najczęściej kojarzona jest z porządkiem i kontrolą (56 proc. wskazań). Co ciekawe zdecydowanie częściej wskazują tę zaletę osoby dojrzałe w wieku powyżej 35 lat (59 proc).


Panie na stanowiskach kierowniczych kojarzą się również z: wiedzą - tak uważa 37 proc. badanych, pasją i zaangażowaniem (30 proc.), władzą/statusem (29 proc), pomysłowością i zaufaniem (27 proc.), odwagą (25 proc.) i opieką (21 proc.).


Władza kobiety-szefa jest szczególnie dostrzegana przez najmłodszą grupę badanych, zwraca na to uwagę ponad jedna trzecia (35 proc.) pracowników w wieku 15-24 lata.


Natomiast skojarzenie szefowej z opieką ma podobny odsetek kobiet i mężczyzn - odpowiednio 22 proc. i 20 proc.


Wady: emocjonalny styl, zbyt duża drobiazgowość


Na pytanie, jakie błędy często zdarzają się kobietom-szefom, wskazano przede wszystkim emocjonalny styl zarządzania. Tak uważa 47 proc. pytanych i jest to wskazywane tak samo przez kobiety, jak i mężczyzn.


Na drugim miejscu znajdują się (odpowiedziało tak po 39 proc.): niska odporność na stres, zbyt duża drobiazgowość, tendencja do wyolbrzymiania problemów. Respondenci zauważyli również, ze kobietom zdarza się przekładać pracę nad życie prywatne (22 proc.). Co piąty respondent wskazał również na brak wiary w siebie.

 

wady

 

polsatnews.pl, infografika: IQS