Kierowcy mieli się spotkać na parkingu przed jednym z centrów handlowych w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich. Policjanci o planowanym zlocie dowiedzieli się przez internet. W rajdzie miało wziąć udział nawet 1800 osób.

 

- Duża liczba osób zmierzających w kierunku centrum handlowego spowodowała spore utrudnienia na drodze. Policjanci koncentrowali się na regulowaniu ruchu, rozpoczęli też kontrole, zwracając uwagę na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców - powiedziała Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 

W sumie skontrolowano 299 prowadzących. Policjanci nałożyli 218 mandatów, z czego ponad 80 za przekroczenie prędkości i sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu. 35 kierujących straciło dowody rejestracyjne, czterech prawa jazdy. Czterech spośród kontrolowanych prowadzących było pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków – osoby te zostały przez policję zatrzymane i zostaną im postawione zarzuty karne.

 

Organizowanie imprez czy spotkań o masowym charakterze wymaga zachowania procedur związanych z bezpieczeństwem. Takie spotkanie musi być zgłoszone, by uzgodnić sposób jego zabezpieczenia - przypomina policja. 

 

W Krakowie podobne, nielegalne zloty, organizowane są - według policji - kilka razy w roku, ale po raz pierwszy spotkanie zakrojone było na taką skalę.

 

PAP, Polsat News