- Turniej w Katowicach to finał dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters. Wcześniej mieliśmy przystanki eliminacyjne w wielu miejscach na świecie, m.in. w San Jose, w Kolonii, czy w Tajpej. Tam startowali gracze regionalni, którzy brali udział w kwalifikacjach internetowych. Tutaj mamy już samą śmietankę, czyli najlepszych z najlepszych - powiedział Adrian Kostrzębski, współorganizator turnieju.

 

- Ta śmietanka gra po to, żeby wygrywać. To są profesjonalni zawodnicy, którzy w pełni utrzymują się właśnie z grania w gry komputerowe. Dla nich Intel Extreme Masters to jak dla piłkarza wygranie Ligi Mistrzów - dodał.

 

Bilety wyprzedano w 8 minut

 

Zawody odbywają się w Katowicach po raz czwarty, a po raz trzeci będą to światowe finały sezonu. Impreza od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów. Większość z 11 tys. miejsc jakie znajdują się w Spodku jest bezpłatna, ale z uwagi na popularność imprezy, widzowie mieli również możliwość kupienia biletów dających wcześniejszy wstęp na IEM. Te rozeszły się jednak w zaledwie 8 minut.

 

Najtańsze wejściówki uprawniające do wejścia na jeden dzień imprezy kosztowały 60 zł. Dostępne były także bilety za 99 zł, 150 zł oraz 500 zł. Wszystkie pakiety poza God Mode Pass (wejściówka VIP, której cena wynosi 4000 zł) zostały wyprzedane.

 

Is your body ready for all the chills? Only two hours until we kick off the show at Spodek arena!

Posted by Intel Extreme Masters on 4 marca 2016

 

 

IEM odwiedzi łącznie 100 tys. osób

 

- Powiedzieć, że zainteresowanie tym wydarzeniem jest duże, to nic nie powiedzieć. W Spodku jednocześnie zmieści się tylko 11 tys. osób, ale organizatorzy szacują, że przez trzy dni będzie ich łącznie nawet 100 tys. Tyle było też w ubiegłym roku - relacjonował z Katowic reporter Polsat News Krzysztof Bąk.

 

Kilkuset zawodników będzie się mierzyło w trzech głównych konkurencjach, tzn. w grach League of Legends, StarCraft i Counter-Strike Global Offensive.

 

With a massive army Violet brings the series back to 2-2! Game 5 is next! #IEM #WCS

Posted by Intel Extreme Masters on 3 marca 2016

 

 

"To świetnie zorganizowana impreza. Warto czekać"

 

- Mieliśmy nadzieję, że uda nam się wejść, ale niestety. Chyba nie damy rady - mówili fani czekający w gigantycznej kolejce do wejścia.

 

- Ogólnie warto tutaj czekać. Jest to wielkie przeżycie i świetnie zorganizowana impreza. Warto nawet kupić bilety. My też je mamy, ale dopiero na jutro, bo niestety bardzo szybko się wyprzedały - przyznali.

 

Zapytani o to, czy w piątek rano nie powinni być w szkole, nastolatkowie odpowiedzieli, że "ich wychowawca zrozumiał, że chcą przyjechać na Intel Extreme Masters i przyjechała tam prawie połowa klasy".

 

There's Solid Snake.And then, there's Snax.

Posted by Intel Extreme Masters on 3 marca 2016

 

polsatnews.pl, Polsat News