Strona ma prostą, przyjazną i funkcjonalną strukturę oraz intuicyjną nawigację, dzięki czemu każdy internauta i widz w krótkim czasie znajdzie wszystkie interesujące go materiały: wideo, zdjęcia i informacje.

 

Dostęp do programów i seriali  

 

Jedną z nowych i kluczowych korzyści, jaka została przygotowana dla użytkowników to możliwość łatwego dostępu do treści wideo: pełnych odcinków seriali, programów rozrywkowych, informacyjnych i publicystycznych, takich jak: "Przyjaciółki", "Powiedz TAK!", "Świat według Kiepskich", "Tylko Muzyka - Must be The Music", "Surprise, Surprise", "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami", "Wydarzenia", "Interwencja", czy "Państwo w Państwie".

 

Nowa koncepcja serwisu jest rozwinięciem kanału telewizyjnego. Polsat.pl ma być dodatkowym miejscem, które ułatwia użytkownikowi oglądanie programów Polsatu. Część z nich widzowie będą mogli oglądać jeszcze przed emisją w telewizji.

 

W serwisie będzie można znaleźć zapowiedzi programów i seriali, jak również poznać dodatkowe informacje o gwiazdach, aktorach i dziennikarzach w nich występujących.

 

- Projektując nową stronę, chcieliśmy ją zarówno unowocześnić, jak i uczynić maksymalnie przyjazną dla użytkowników. Naszym celem była prostota, funkcjonalność i łatwość w nawigowaniu. Chcemy również, aby było to jeszcze jedno miejsce, które ułatwi  użytkownikom  dostęp do naszych treści. Wychodzimy naprzeciw trendom i potrzebom naszych widzów - powiedział Grzegorz Janczura, dyrektor Pionu Projektów Internetowych w Grupie Polsat.

 

Dostępny również na tabletach i smartfonach

 

Nowy serwis został w całości zaprojektowany zgodnie z wytycznymi RWD (Responsive Web Design). Oznacza to, że wygląd, funkcjonalności i układ poszczególnych stron dostosowują się automatycznie do rozmiaru ekranu urządzenia, z którego aktualnie korzysta użytkownik. Stworzone w tej technologii strony są uniwersalne i czytelnie prezentują swoją zawartość zarówno na ekranie komputerów, jak i ekranach tabletów czy smartfonów. W wersji mobilnej serwisu zostały odwzorowane w całości funkcjonalności desktopowe.