Na trop ukrywającego się przestępcy trafili funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Był poszukiwany na podstawie 3 niezależnych listów gończych za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu na znaczną szkodę majątkową, przeciwko wiarygodności dokumentów i przeciwko mieniu.


Miał m.in. wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyki, który orzekł karę pozbawienia go wolności na 3 lata za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na kwotę ponad 2,2 mln złotych, przyczynił się do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.


Policja nie zdradza w jaki sposób ustaliła miejsce pobytu podejrzanego. Wiadomo jedynie, że został aresztowany, gdy wysiadł z pociągu Pendolino na wrocławskim dworcu.

 

Sukcesy wrocławskich policjantów "pościgowych"

 

To kolejny sukces wrocławskich policjantów "pościgowych". Kilkanaście dni wcześniej "wytropili" oni mężczyznę, który od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się obrotem paliw. Straty skarbu państwa w wyniku jego działalności są szacowane na nie mniej niż 15 milionów złotych.