Na pokładzie samolotu Ryanaira było 162 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń, żaden z samolotów nie został uszkodzony. Do zdarzenia doszło na wysokości około 8300 metrów w pobliżu lotniska Ovda, około 60 km na północ od kurortu Ejlat, leżącego w południowym Izraelu.

 
Podczas rozpoczęcia podchodzenia do lądowania dwa izraelskie myśliwce przecięły kurs liniowca. Izraelskie ministerstwo transportu rozpoczęło juz dochodzenie w sprawie tego incydentu.


W ćwiczeniach nad pustynią Negew brały udział cztery samoloty myśliwskie F16. Dwa nich znalazły sie w cywilnym korytarzu powietrznym.

 

Ryanair twierdzi, że informacje izraelskich mediów o niebezpiecznie bliskim “wymijającym manewrze” są nieprawdziwe. - Samoloty wojskowe były w odległości 3 mil. Nikt z pasażerów nic nie zauważył. Samolot Ryanaira nie zmienił śćieżki schodzenia do lądowania i wylądował bez incydentów – stwierdził przedstawiciel przewoźnika. 

 

Ryanair lata z miast Europy Wschodniej na lotnisko Ovda od lipca 2015 roku. To jedyny międzynarodowy przewoźnik, który odbywa kursy na tej trasie. Firma tłumaczyła, że uruchomiła to połączenie z powodu rosnącego zainteresowania Europejczyków wakacyjnym wypoczynkiem na Morzem Czerwonym.

 

The Times of Israel