Niemcy: do 2020 roku przyjedzie 3,6 mln uchodźców

Świat
Niemcy: do 2020 roku przyjedzie 3,6 mln uchodźców
PAP/EPA/Nake Batev

"Rząd w Berlinie liczy się z przyjazdem do Niemiec do 2020 roku 3,6 mln uchodźców" - podał w czwartek dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na szacunki ministerstwa gospodarki. "Rządowi eksperci przewidują, że w latach 2016-2020 do Niemiec będzie przyjeżdżać średnio pół miliona migrantów rocznie" - pisze "SZ".

Oznacza to, że władze muszą się liczyć z 2,5 mln nowych osób ubiegających się o azyl. Uwzględniając 1,1 mln osób, które przyjechały w zeszłym roku, liczba imigrantów wzrośnie do 3,6 mln.

 

Rząd potwierdza, ale nie chce informować o szczegółach

 

Resort gospodarki potwierdził istnienie takiej "wewnętrznej prognozy dla celów technicznych". Przedstawiciel ministerstwa zastrzegł, że solidna prognoza jest obecnie ze względu na niepewną sytuację niemożliwa, dlatego rząd nie podaje żadnych oficjalnych liczb.

 

Radio Deutschlandfunk podało, że w środę po raz pierwszy od przywrócenia w połowie września kontroli granicznych na przejściach z Austrią policja nie zarejestrowała ani jednego uchodźcy.

 

Na jesieni zeszłego roku przez przejścia graniczne na południu Niemiec wjeżdżało po kilka, a nawet po kilkanaście tysięcy imigrantów dziennie.

 

PAP

po/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze