Do zdarzenia doszło w Rock Hill (Południowa Karolina, USA). Pewien mężczyzna zauważył tam "mocno krwawiące zwierzę". Zadzwonił na policję i poinformował, że pies potrzebuje natychmiastowej pomocy. Zeznał również, że kilkanaście minut wcześniej widział, jak ze szczeniakiem bawiła się grupa nastolatków.

 

Po przewiezieniu Brodiego do szpitala dla zwierząt Ebenezer i wstępnych badaniach rentgenowskich, okazało się, że szczeniak został 18-krotnie trafiony z wiatrówki, a w jego ciele wciąż znajdują się pociski.

 

 

Brody's forever family has been selected by the amazing Project Safe Pet, and we are excited to say that he will stay in...

Posted by Ebenezer Animal Hospital on 24 luty 2016

 

Lekarze odkryli również, że Brody cierpi z powodu wielu pasożytów jelitowych w jego organizmie.

 

- Nie mam wątpliwości, że jest to jeden z najgorszych wybryków jakie kiedykolwiek widziałem - powiedział telewizji WSOC doktor Jay Hreiz. - Trudno pomyśleć, że ktoś był w stanie zrobić małemu i bezbronnemu zwierzęciu coś takiego – dodał.


- Na szczęście, Brody jest bardzo silny i mimo licznych urazów jeszcze na pewno długo pożyje – dodał Myrtle Beach Herald. - To silny chłopczyk i jest naprawdę słodki - stwierdził.

 
 

Team EAH is glad to be helping and treating little Brody, an 8 week old pup who was found by Rock Hill police yesterday...

Posted by Ebenezer Animal Hospital on 22 luty 2016

 

Brody znalazł już nowy dom. Rodzina, do której trafił, została wybrana w ramach programu "Bezpieczne Zwierzę". Nowi właściciele mieszkają w okolicy kliniki, w której szczeniak wracał do zdrowia, więc weterynarze, którzy związali się już z nim emocjonalnie, nie stracą z Brodim kontaktu.

 

W nowej rodzinie malucha jest m.in. kilkuletnia dziewczynka, która niedawno straciła innego pieska. Cała rodzina jest podekscytowana, że już niebawem powitają w swoim domu nowego współlokatora.

 

Facebook.com/Ebenezer Animal Hospital, cbsnews.com