Nowy Dzień z Polsat News od 5:58. Co jeszcze skrywają teczki Kiszczaka? Zmiany w prawie łowieckim

Polska
Nowy Dzień z Polsat News od 5:58. Co jeszcze skrywają teczki Kiszczaka? Zmiany w prawie łowieckim
Polsat News

Czemu ma służyć upublicznianie przez IPN następnych dokumentów gen. Czesława Kiszczaka. Kolejnego gościa Bartosz Kurek zapyta o utworzenie funduszu odszkodowawczego, z którego wypłacane będą pieniądze za szkody rolnicze wyrządzone przez dzikie zwierzęta.

O kolejnym pakiecie dokumentów gen. Czesława Kiszczaka o 7:35 opowie Sławomir Cenckiewicz, historyk, współautor książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".


Według projektu noweli prawa łowieckiego, złożonego w Sejmie przez klub PiS, to wojewodowie, a nie myśliwi, będą odpowiadać za kwestie szacowania szkód łowieckich i wypłat odszkodowań. Powstać ma też fundusz odszkodowawczy z udziałem pieniędzy z budżetu państwa. Przedstawiciel wnioskodawców projektu nowelizacji Rober Telus (PiS) będzie gościem Bartosza Kurka o 8:05.


Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.

 

Polsat News

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze