Powstanie placówki zainicjował ośrodek Schwulenberatung Berlin zajmujący się pomocą i wsparciem dla osób o orientacji homo-biseksualnej, trans i interseksulanych, zarażonych wirusem HIV, chorych na Aids jak i ich bliskich.

 

"Serdecznie witamy w naszym punkcie konsultacyjnym uchodźców o odmiennej orientacji seksualnej: tzn. osoby homoseksualne, biseksualne, transseksualne, interseksualne itd." – napisano na oficjalnej stronie placówki.

 

"W zwykłych obozach byli zagrożeni"

 

Przedstawiciele Schwulenberatung informują, że powodem powstania ośrodka w którym przebywać będą mogły jedynie osoby o odmiennej orientacji seksualnej, jest ich "skomplikowana" sytuacja w typowych ośrodkach dla uchodźców.

 

Ich zdaniem wielu imigrantów reprezentujących mniejszości seksualne było dotąd źle traktowanych: kopanych, bitych, zastraszanych. "Pojawiały się nawet zagrożenia gwałtem, lub śmiercią" – informują przedstawiciele Schwulenberatung.

 

Po poniedziałkowym otwarciu, we wtorek w ośrodku pojawi się więc dopiero 18 pierwszych lokatorów. Kolejne 122 osoby zamieszkają tam w ciągu najbliższych tygodni.

 

WIR BRAUCHEN MÖBEL!Liebe alle, die ihr uns schon so großartig unterstützt beim Aufbau unseres LGBTI-Flüchtlingsheim....

Posted by Schwulenberatung Berlin on 5 luty 2016
 

Fleißige Bienchen beim Aufbau unserer Flüchtlingsunterkunft

Posted by Schwulenberatung Berlin on 20 luty 2016

 

schwulenberatungberlin.de, ad-hoc-news.de, rbb-online.de