Liga Mistrzów: wielkie emocje w Turynie, pewna wygrana Barcelony na stadionie Arsenalu

PAP/EPA/Alessandro Di Marco

Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, zremisował na wyjeździe z Juventusem Turyn 2:2 w 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W innym wtorkowym meczu FC Barcelona w Londynie pokonała Arsenal 2:0. Rewanże w tych parach odbędą się 16 marca.

Przez pierwszą godzinę meczu w Turynie goście mieli olbrzymią przewagę. Bayern prowadził 2:0 po golach Thomasa Muellera w 43. minucie i Arjena Robbena w 55. Przy trafieniu Holendra asystę zaliczył Lewandowski.

Obraz gry odmienił się po zdobyciu przez Juventus kontaktowego gola. W 63. minucie po błędzie obrońców Chorwat Mario Mandzukic idealnie podał Paulo Dybali, który pokonał Manuela Neuera.

Zryw Juventusu

Od tego momentu gospodarze zaczęli atakować znacznie śmielej, a o zwiększenie ich potencjału w ataku zadbał trener Massimiliano Allegri. W 75. minucie na boisko wpuścił kolejnego napastnika - Alvaro Moratę. Hiszpan zaledwie minutę później asystował przy golu Stefano Sturaro, który na placu gry pojawił się niewiele wcześniej.

Lewandowski w protokole sędziowskim zapisał się w 70. minucie, kiedy został ukarany żółtą kartką. Rywale dobrze go pilnowali i nie miał dogodnej okazji do zdobycia bramki.

Popis Messiego

W pierwszej połowie meczu w Londynie kibice goli nie oglądali, a obie drużyny zmarnowały po jednej bardzo dogodnej okazji - najpierw Alex Oxlade-Chamberlain z Arsenalu, a tuż przed przerwą Urugwajczyk Luis Suarez.

Po wznowieniu gry sytuacja na boisku długo się nie zmieniała. Przełom nastąpił w 71. minucie, kiedy Barcelona wyprowadziła idealny kontratak zakończony golem Argentyńczyka Lionela Messiego.

Gospodarze dążyli do wyrównania, ale to Barcelona bardzo przybliżyła się do awansu. W 78. minucie "Kanonierom" jeszcze dopisało szczęście, gdy Suarez trafił w słupek, jednak pięć minut później sędzia podyktował rzut karny za faul na Messim, a na gola zamienił go sam poszkodowany. To był jego 82. gol w LM.

Pierwsze mecze 1/8 finału odbywają się w sumie w czterech terminach - 16-17 oraz 23-24 lutego (rewanże także w czterech terminach).

Ćwierćfinały zaplanowano na 5/6 oraz 12/13 kwietnia, półfinały - 26/27 kwietnia oraz 3/4 maja, a najważniejszą datą w tym sezonie będzie 28 maja, kiedy na San Siro w Mediolanie rozegrany zostanie finał.