Prezydent powiedział, że obejmowanie protektoratem honorowym organizacji harcerskich przez kolejnych prezydentów jest dla niego symbolem tego, że "jedna jest Rzeczpospolita i harcerze są jedną wielką rodziną".

 

Dodał, że wierzy iż harcerstwo będzie się rozwijało i przyciągało rzeszę młodych ludzi. - Ludzi, którzy będą poszukiwali czegoś więcej niż tylko świat wirtualny, który można zobaczyć, ale nie można go dotknąć, z którym można się zmierzyć, ale bez żadnych konsekwencji, bez trudu - mówił.

 

"Świat będzie potrzebował coraz więcej takiego wychowania"

 

Podkreślił, że harcerstwo to trud, wymagania, dyscyplina i zobowiązanie. - Świat będzie potrzebował coraz więcej takiego właśnie wychowania. I takiego właśnie wychowywania potrzebuje Polska - powiedział Andrzej Duda.

 

- Harcerze zawsze stali na straży Ojczyzny. Harcerze nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie, bo tak byliśmy i jesteśmy wychowywani właśnie w harcerstwie. To jest z całą pewności jedna z jego największych wartości - podkreślił.

 

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji harcerskich m.in. ZHP, ZHR, Stowarzyszenia Harcerskiego, Związku Harcerstwa Polskiego poza Granicami Kraju.

 

PAP