W ten weekend w Warszawie odbywa się sprawozdawczo-wyborczy Kongres Partii Zieloni, którego celem - poza wyborem nowych władz partii - ma być wytyczenie ścieżki rozwoju zielonego projektu w Polsce na najbliższe lata.

 

Jak poinformował Józefowicz, ponownie na przewodniczącego ugrupowania została wybrana Małgorzata Tracz. Zielonym będzie z nią współprzewodniczył Marek Kossakowski.

 

Małgorzata Tracz z wykształcenia jest polonistką i specjalistką stosunków międzynarodowych. Prowadzi szkolenia dotyczące m.in. organizacji i kultury pracy. Była liderką listy Zjednoczonej Lewicy we Wrocławiu w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych.

 

Marek Kossakowski to przewodniczący warszawskiego koła Zielonych; dziennikarz; w czasach PRL-u działał w opozycji demokratycznej.

 

"Zielona polityka" na najbliższe lata 

 

Jak powiedział rzecznik Partii Zieloni, podczas kongresu ma być też przyjęty nowy dokument programowy ugrupowania, który uwzględni zmiany, jakie zaszły w życiu publicznym przez lata działalności Zielonych oraz zdefiniuje "zieloną politykę" w Polsce na najbliższe lata.

 

Partia Zieloni istnieje od 2003 roku. W programie kładzie nacisk m.in. na sprawy środowiskowe, sprawiedliwość społeczną oraz zrównoważony rozwój.

 

PAP