Lech Wałęsa na swoim profilu w serwisie wykop.pl od kilku godzin publikuje kopie artykułów o nim z różnych gazet, a także kopie dokumentów.

 

 

 

Źródło wykop.pl

 

"Walczą nawet trupem Kiszczaka"

 

Lech Wałęsa już wczoraj odpierał zarzuty użytkowników serwisu wykop.pl o jego współpracy z SB. Komentując wpis jednego z użytkowników napisał: "Ale walczą, nawet trupem Kiszczaka. Mali Ludzie Zwycięzcy się nie sądzi , Nie jesteście wstanie Kłamstwami . pomówieniami , podróbkami zmienić prawdziwych faktów .To ja budowałem i stałem od 1970 r na czele głównego odcinka walki .To ja etapami prowadziłem bezpiecznie do pełnego zwycięstwa .Zwycięstwo przegrywając siebie oddałem demokracji .Czy tu był błąd , dziś wydaje się ze tak ale jutro życie przyzna mi rację .Wielu z Was historia za te nikczemne czyny nazwie kołtunami" - pisowania oryginalna.

 

IPN ujawnia teczki z podpisami Lecha Wałęsy

 

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński poinformował w czwartek, że w dokumentach zabezpieczonych w domu gen. Czesława Kiszczaka znajdują się m.in. teczka personalna i teczka pracy TW "Bolek" oraz odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek". Ma się tam także znajdować pokwitowanie odbioru pieniędzy przez byłego prezydenta za współpracę z SB.


Dokumenty znajdujące się w obu teczkach mają obejmować lata 1970-1976.