Czesi zaczęli znowu latać z Radomia 20 grudnia ubiegłego roku. Jednak pierwszy lot do Pragi odbył się bez ani jednego pasażera na pokładzie samolotu. Z kolei do Radomia z czeskiej stolicy przyleciały zaledwie trzy osoby.

 

Władze lotniska podpisały umowę z czeskim przewoźnikiem do 22 lutego 2016 roku. Przewidywała ona od jednego do trzech lotów tygodniowo. W sumie z lotów skorzystało zaledwie około stu osób.

 

- Nie jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem lotów na tej trasie - powiedział portalowi fly4free Daniel Sabik, rzecznik Czech Airlines.


Port Lotniczy w Radomiu działa od maja 2014 r. Na początku 2015 r., w związku z brakiem zainteresowania przewoźników i z kłopotami finansowymi spółki, prezydent Radomia zdecydował o tymczasowym wstrzymaniu inwestycji na lotnisku. Zapowiedział także restrukturyzację i obniżenie kosztów działalności spółki Port Lotniczy Radom.


Puste lotnisko za 120 mln zł


Uruchomienie lotniska kosztowało miasto Radom około 120 mln zł. Cywilny port lotniczy powstał na bazie istniejącego tam od lat lotniska wojskowego. Obecnie wojsko korzysta z lotniska na zasadach współużytkowania.

 

fly4free.pl