W ruch wprawić Leonardo można za pomocą klawiszy G i H. Im szybciej gracz naciska te dwie litery, tym szybciej biegnie aktor. Na jego drodze stają jednak liczne przeszkody, które odbierają mu energię. Można je pokonać sprawnie wciskając spację.


Walka o Oscara jest jednak niezwykle trudna. W kolejnych rundach niezmordowanego w walce o statuetkę DiCaprio gonią nominowani w kategorii "Najlepszy Aktor" Michael Fassbender jako Steve Jobs, Bryan Cranston jako Trumbo i zeszłoroczny zdobywca tytułu Eddie Redmayne jako Lili Elbe.


Po każdym etapie głównej fabuły gry czeka także wiele minigier, które przybliżają Leonardo do zdobycia najcenniejszej aktorskiej nagrody. Można m.in. "grać bardziej", napisać mowę dziękczynną, a także - co nie może się udać - próbować znaleźć czarnoskórego kandydata do Oscara.


W tym roku niemal cały świat kibicuje pięciokrotnie nominowanemu do Oscara DiCarpio. Statuetka już cztery razy przeszła mu koło nosa. Bukmacherzy obstawiają, w tym roku nic nie może stanąć na przeszkodzie 41-letniego aktora. Akademia jednak wielokrotnie już pokazała, że może zaskoczyć.


W grę można zagrać tutaj.

 

 

 

independent.co.uk; Fot. redcarpetrampage.com