Organizatorzy hiszpańskiej trasy koncertowej amerykańskiego piosenkarza Bruce'a Springstina podali daty i miejsca jego występów. Muzyk odwiedzi Hiszpanię za dwa miesiące. 21 maja Amerykanin wystąpi na Santiago Bernabéu, co kończy dyskusję dotyczącą tego, czy finał Copa del Rey zostanie rozegrany właśnie na tym stadionie.

Prasa hiszpańska podaje, że powodów bezpieczeństwa Madryt nie będzie mógł zorganizować dwóch wielkich wydarzeń w tym samym dniu, a to oznaczałoby, że finał Copa del Rey nie zagości także na arenie Vicente Calderón.


Dla Realu Madryt była to - według mediów - od dawna jedyna okazja, aby zobaczyć Puchar Hiszpanii na własnym stadionie, gdyż ostatni raz Królewscy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tych rozgrywkach w 1993 roku. Tymczasem fani Królewskich jak i sami piłkarze Realu nie kryli niechęci rozegraniem u nich finału Pucharu, w którym Sevilla zagra z Barceloną. Podczas meczu z Athletikiem kibice śpiewali: "Finał Pucharu nie rozegra się tutaj!". - Śpiewałem razem z kibicami - powiedział po spotkaniu gracz Królewskich Isco.

 

realmadrid.pl, AS.com, Marca.com